Zawsze możemy porozmawiać z dietetykiem

Opublikowane przez

Czasami jest tak, że nie bardzo wiemy, co możemy jeść, czego nie. W jakiej ilości powinny być nasze posiłki, a także jaka powinna być nasza aktywność fizyczna, tak abyśmy mieli pewność, że to co zjedliśmy, to spaliliśmy. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby mieć na ten temat odpowiednią wiedzę, a jeśli jej nie mamy, to powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ją posiąść.

Idealny będzie dietetyk

Może się okazać, że w różnych książkach, będziemy mieli różne informacje na ten temat, a co się z tym wiąże, ciężko będzie nam zdecydować, co faktycznie będzie dla nas najlepsze. Wówczas najlepiej zrobimy, jeśli umówimy się z dietetykiem. Pozna on nasz plan dnia, zobaczy co lubimy, sprawdzi jaka jest nasza codzienna aktywność, i na tej podstawie, będzie w stanie ocenić, jaki typ diety będzie dla nas najlepszy. Co więcej, będzie też w stanie powiedzieć, czy musimy odstawić wszystkie słodkie rzeczy, czy możemy sobie pozwolić na małe odstępstwa.

Wszystko będziemy mieli ustalone

Dietetyk dokładnie zaplanuje nam co mamy jeść na śniadanie, obiad i kolację, co możemy jeść pomiędzy tymi posiłkami. Dzięki temu, będziemy mogli się przyzwyczaić do nowego typu jedzenia, a dodatkowo będziemy wiedzieli na co zwracać uwagę, aby odżywiać się zdrowo. Kiedy już się do tego dostatecznie przyzwyczaimy, to będziemy sami potrafili ustalać swoją dietę.

Czasami na początku może nam być potrzebna pomoc. Nie ma co się jej obawiać, bo może się okazać, że dzięki temu łatwiej będzie nam w przyszłości ustalać własne menu.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.