Głodówka nic nie da

Opublikowane przez

Czasami jest tak, że chcielibyśmy schudnąć szybko i bez podejmowania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. To w takich momentach najczęściej dochodzi do sytuacji, kiedy robimy sobie głodówkę, a ona niestety nie prowadzi do niczego dobrego. Wręcz jak się okazuje, może spowodować jeszcze większe problemy.

Organizm zaczyna magazynować jedzenie

Jeżeli będziemy chcieli się odchudzić za pomocą głodówki, to możemy być pewni, że na początku faktycznie zaczniemy tracić na wadze. Jednak z biegiem czasu, organizm zacznie magazynować te niewielkie ilości jedzenia, jakie będziemy mu dostarczali, bo będzie się obawiał, że już więcej nie dostanie. To spowoduje spowolnienie metabolizmu i odkładanie się kilogramów. Co więcej, w pewnym momencie może nas złapać taki głód, że nie będziemy go mogli opanować, wrócimy do jedzenia i nie tylko odrobimy kilogramy, ale nabędziemy ich jeszcze więcej.

Racjonalna dieta to podstawa

Ważne jest to, abyśmy wprowadzili racjonalną dietę. Taką, przy której będziemy mogli jeść mniejsze posiłki, ale jednocześnie będziemy jeść częściej, więc organizm nie będzie miał napadów wilczego głodu. Co więcej metabolizm cały czas będzie na odpowiednim poziomie, a to spowoduje, że stopniowo zaczniemy chudnąć. Zbilansowana dieta, która będzie nam dostarczała wszystkich składników odżywczych z pewnością będzie tutaj najważniejsza.

Odchudzanie będzie przynosiło spodziewane efekty i jednocześnie będzie dawało trwałe zmiany, tylko wtedy, gdy będzie opierało się na odpowiednio skomponowanych posiłkach i systematycznej aktywności fizycznej. Głodówka nie jest najlepszym rozwiązaniem.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.